NOVINÁŘSKÉ PAMLSKY

Někdy kouzlo náhody, obvykle měsíce příprav

Fotostory v sochařském ateliéru pod horami

Do ateliéru v Hořicích kdysi za sochařem Josefem Wagnerem jezdily legendy jako Jaroslav Seifert, Josef Sudek nebo František Muzika. Pak se na umělecký exil v Podkrkonoší zapomnělo. Podařilo se nám tu užásnou atmosféru oprášit a ukázat milovníkům designu.


Rodinné klany malířů, fotografů a architektů

Co všechno musí člověk udělat, aby na jednu fotku dostal 14 lidí a psa – a pak stejně atraktivně představil i další rodiny? Náročná produkce na tři týdny, která ale stála za to. S fotografem Jirkou Thýnem jsme ukázali 10 rodů, kde se kreativita předává z generace na generaci.


Rozhovor, který si přečetli zákazníci po celém světě

Napsala jsem pro Elle Decoration rozhovor s britskými designéry Raw-Edges, kteří milují experimenty s barvami (a navrhli kolekci doplňků pro Vitru). Ozvali se mi lidé z české Vitry, že by text chtěli v globálním magazínu Home Stories. S radostí jsem souhlasila.


Profil talentovaného designéra pro online

Prorazil ve Španělsku, byl na rezidenci v Benátkách a zúčastnil se třeba Design Miami. Přesto se o designérovi Tadeáši Podrackém mluví mnohem méně, než by si zasloužil. Připravila jsem profilový článek, který pomohl zaplnit mezery.


Reportáž z netradičního ateliéru v Českém Krumlově

Miroslav Páral experimentoval celý život se sochami. A v jeho ateliéru přímo u Vltavy je to vidět. Ráda objevuju netradiční místa a dávám prostor lidem, kteří vyčuhují z řady. Na rozhovor s originálním sochařem rozhodně nezapomenu.


Editace knížky o designu

Design, to nejsou jenom produkty. S výsledky práce designérů se setkáváme ve službách, veřejném prostoru nebo online prostředí. Podílela jsem se na dotažení knihy rozhovorů Co je to / Design a výzkum pro CZECHDESIGN – aby dílo drželo pohromadě, líbilo se a nestálo majlant.


Příběh o krásném bydlení na dohled Temže

Dostala jsem možnost představit dům s vitrážemi na míru a zelenou zahradou téměř uprostřed Londýna. Produkce v cizině jsou vždycky zážitek, ale tahle nenápadná rezidence ve stylu Arts & Crafts mi vyrazila dech.

Design filtr

Jednou za 14 dnů vám na e-mail pošlu kurátorský výběr toho nejlepšího, co se v designu děje. Buďte taky u toho.

Eva Slunečková

novinářka, nadšenec do designu, umění a architektury

Praha, České Budějovice, Karlovy Vary. A všude, kde vznikají skvělé věci.